YouTube Partner Nedir?

YouTube Partner Nedir?

YouTube Partner Nedir?

Youtube aracılığıyla para kazanmak isteyen herkes youtube partner’in ne olduğu konusunda birtakım kavramsal tanımlara ihtiyaç duyuyor. Youtube partner aracılığıyla daha kaliteli içerik üretmek ve daha yüksek miktarlarda para kazanmak mümkün. Bu yazıda youtube partner nedir? Sorusunu açıklığa kavuştururken youtuberlara önerilerde de bulunulacaktır. Henüz yolun başında olan bir Youtuber olarak www.youtubeakademi.com üyeliğini sağlayarak tüm kavramların cevabını bulacak ve zaman kaybetmeden kazanmaya başlayacaksınız.

Reklam Geliri

Youtube, içeriğinizin görüntülenme sayfalarında veya içeriğinizin yayılmasıyla bağlantılı olarak Youtube video oynatıcısında görüntülenen veya yayınlanan reklamlardan veya yetkili bir üçüncü tarafça Youtube tarafından tanınan net gelirin% 55'ini ödeyecektir. Youtube'un videolarınızla birlikte reklam göstermesi gerekmez ve Youtube Hizmetinde bulunan reklamların türünü ve biçimini belirleyebilir. Bu durumu açıklığa kavuşturmak amacıyla Youtube, arama sonuçları sayfalarındaki reklamlarla ilgili gelirler de dahil olmak üzere diğer tüm gelirleri Youtube Hizmetinden tutma hakkını saklı tutar.

Abonelikle Bağlantılı Gelirler

İçeriğiniz birden fazla abonelik teklifine bir kullanıcı tarafından dahil edilip görüntüleniyorsa Youtube tarafından hesaplandığı şekliyle en yüksek net geliri elde eden abonelik teklifi temelinde size ödeme yapar.

Ödeme Hesabı

Buradaki herhangi bir gelir için ödeme almak için, her zaman Youtube kullanıcı hesaplarınızla ilişkili aktif bir AdSense hesabınız olmalıdır.

Ödeme Koşulları Youtube partner nedir?

Konusunda son vurgulanması gereken yapılacak ödeme koşullarıdır. YouTube, oluşturulan gelirin en az 100 ABD Doları (veya para birimindeki karşılığı) bir bakiyeye eşit olduğu sürece, tüm geliri herhangi bir takvim ayının sonundan itibaren yaklaşık altmış (60) gün içinde size ödeyecektir.

Aşağıdaki durumlardan herhangi birinde içeriğinizle ilgili herhangi bir gelir elde etme veya alma yetkiniz yoktur:

  • Bir veya daha fazla üçüncü taraf, içeriğinizin belirli öğeleriyle ilgili haklar YouTube’un şartlarının veya sistemlerinin ve gelirin bir kısmının YouTube tarafından belirlendiği şekilde sizinle paylaşılmasına izin verdiği durumlarda;
  • İçeriğinizde para kazanma özelliği bizzat kendiniz veya Youtube tarafından devre dışı bırakılmışsa;
  • YouTube İş Ortağı Programına katılımınız sözleşmeye göre askıya alınır veya feshedilirse.

YouTube, bu koşullardan herhangi birinin ortaya çıkması durumunda sizi bilgilendirmek için makul çabayı gösterecektir.