YouTube Para Kazanma

YouTube Para Kazanma

YouTube Para Kazanma

Birçok kişi maddi durumu sıkıntıda olduğu için ek iş olarak ya da eğlenirken bir de para kazanayım diyerek youtube platformuna yönelir.

Buradan para kazanmak zor olsa da çaba harcandıktan sonra para kazanmak oldukça basit hale gelmektedir.

Para kazanmak için ilk adım bir kanal açmaktır.

Kanal Nasıl Açılır?

Öncelikli olarak yapılması gereken bir kanal açmaktır. Kanal açmak gerçekten çok basit bir iştir. Kendinize ait olan youtube hesabınıza videolarınızı yüklerseniz bu hesap sizin kanalınız olmuş olur.

Para Kazanmak İçin Önemli Faktörler

Kendiniz Olmalısınız

Youtube'ta başarılı olmak ve para kazanmak istiyorsanız öncelikli olarak özgün olmalısınız.

Özgün olmaktan kastım kendinize ait fikirlerinizle videolar çekip hiç kimsenin kopyası olmamalısınız. Kopya içerikler ilgi görmez ve izlenmez. Bu durumda da tamamen hüsrana uğrarsınız.

Kitle Oluşturmalısınız

Kitle oluşturmak sanıldığı kadar kolay olmasa da zor olan bir şey de değildir.

Kitlenizi oluşturmak için kendinize ait belli zamanlar belirleyin. Örneğin bir hafta cuma günü saat öğle 3'te video paylaşıyorsanız bir sonraki hafta da yine aynı şekilde yapın. Bu sayede bir kitle oluşturabilir ve izlenme sayısı yani kazandığınız parayı arttırabilirsiniz.

Etkileşimi İhmal Etmemelisiniz

Etkileşim kurmak önemli bir faktördür. Eğer izleyicilerinizin azalmamasını ve sizi devamlı olarak takip etmesini istiyorsanız sordukları sorulara cevap verip yorumlarını beğenip yanıtsız bırakmamalısınız.

Para Kazanma Konusundaki Diğer Detaylar

Youtube ile para kazanma nasıl yapılır sorusunun cevabı sadece bunlardan ibaret değildir. Para kazanmak istiyorsanız yapacağınız birkaç şey daha vardır.

Youtube'un belirlemiş olduğu bazı temel kurallar vardır. Bunlardan biri de kaçak yayın yapmamak ve yayımlanmaması gereken videoları yayınlamamaktır. Eğer bu videoları yayınlarsanız telif hakkı nedeniyle başınız belaya girebilir. Bu konu dikkat edilmesi gereken önemli bir detaydır.

 

Kendinize ait bir profil ve logoya sahip olmalısınız. Bu sayede izleyicileri kanalınıza ve videolarınıza çekebilirsiniz.

Videolarınızda kullandığınız görsellerin kullanım hakkına sahip olmalısınız. Kullanımı için izin alınması gereken görselleri izin alarak kullanmalısınız.

Tüm bu detaylara uyan youtuberlar para kazanmayı başaracaktır.

Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Bu tamamen sizin elinizde olmakla beraber youtube'un belirlemiş olduğu fiyat bin kişilik izlenme başı 1 türk lirası ile 5 türk lirası arasında değişmektedir.

Kendinizi geliştirmeye bağlı olarak kazanacağınız para miktarı artacaktır.