YouTube İzlenme Arttırma

YouTube İzlenme Arttırma

YouTube İzlenme Arttırma

YouTube artık pek çok kişi tarafından kullanılan ve ciddi anlamda kazanç getiren bir mecra oldu. 2017 yılı verilerine göre sadece youTube’a girip videoları izleyen 1,5 milyar kişi tespit edilmiştir. Ayrıca bir bu kadar daha da youTube’a girmeden video izleyen kişiler bulunmaktadır. Yani aslında dünyada her birimiz youTube üzerinden bir video izleyicisiyiz.

Doğal olarak da kişiler youTube üzerine koydukları videoları daha fazla izlensin isterler. Bunun da birçok yolları mevcuttur. Fakat google ve youTube gibi yapay zekaya mevcut kanalların çok zeki olduğunu unutmamak lazım. Yani sizin yapmış olduğunuz herhangi bir işlem eğer fark edilirse ilk önce izlenme sayınız düşürülür daha sonra ise kanalınız engellenir.

Youtube Nasıl Çalışır?

İzlenme sayısının yollarından bahsetmeden önce youTube’un nasıl çalıştığını anlamamız gerekir. YouTube üzerine yüklemiş olduğunuz video eğer 30 saniye gibi bir süre izlenirse bu 1 izlenme olarak eklenir. 30 saniyenin altındaki izlenmeler izlenme olarak sayılmaz. Eğer youTube üzerine yüklemiş olduğunuz video 300 kere izlenirse youTube bu durumu incelemeye alır.

Yani videonuzun 300 izlenmeden sonra izlenmediğini düşünmeyin. Çünkü youTube incelemesini yaptıktan sonra izlenme sayıları tekrar eklenecektir. Bu durumu adsense reklamlarına benzetebiliriz. Orada da tıklama sayıları yani izlenmeler gün içinde kontrol edilmektedir.

Ayrıca şu durumu da söylemeliyiz ki aynı telefondan, bilgisayardan ya da tabletten izlemiş olduğunuz videonun izlenme sayısı 1 olarak geçmektedir. Yani aynı IP üzerinden 100 kez izlemiş olduğunuz videonun izlenme sayısı 1 izlenme olarak geçmektedir.

Sürekli olarak aynı IP üzerinden videonuzu izleyerek izlenme sayınızı yükseltemezsiniz. Yani youTube izlenme sayıları birdir. Sizin de bu durumda güvenilir, dürüst bir şekilde izlenme sayınızı artırmanız gerekmektedir.

İlgi Çekici Yönerge

Yüklemiş olduğunuz videonun izlenmesini artırmanız için yapmanız gereken ilk şey videonuzun etkileşim alanı içinde kalan bölgelere bir yönerge koymaktır. Bunun en güzel örneği ise “Kanalımıza Abone Olun” yazısını görmemizdir. Eğer daha ilgi çekici şeyler yapmak istiyorsanız da yapmış olduğunuz içerikle ilgili terimleri kullanabilirsiniz. Bu durum izlenme sayınızı yükseltebilir.

Liste Hazırlayın

Yapmış olduğunuz videoların kişiler tarafından ilgiyle karşılanması lazım ki izlenme sayınız artsın. Tabii bu iş birkaç video ile mümkün değildir. Bu yüzden de bir video listesi oluşturmanız gerekmektedir. Hem bu durum sizin daha planlı ilerlemenizi sağlar hem de bir kere ilgisini çeken videoları izleyen kişiler videolarınızın devamını da izler. Böylece de izlenme sayınız artar.

Kişilerin Kanala Üye Olmasını Sağlayın

Eğer planlı bir şekilde ilerler ve kişiler için ilgi çekici içerikler hazırlamaya devam ederseniz kişiler kanalınıza abone olabilir. Bu durum da hem belirli bir hedef kitleye ulaşmış olursunuz hem de izlenme sayınız artar. Ama unutmayın ki dürüst ve güvenilir yollardan izlenme sayısını artırmak biraz zor olsa da olmayacak bir şey değildir. Sadece planlı olarak içeriklerinizi üretmeye devam etmelisiniz.

İçerik ve Yapılar

Videonuzun içeriklerini hazırlarken mutlaka kanalınızı güncel tutmaya ve estetik açıdan güzel bir içerik hazırlamaya özen gösterin. Bu işi isterseniz hobi olarak isterseniz ticari amaçla yapın. Ama mutlaka özenli bir şekilde kişilerin ilgisini çekmeyi başarabilen içerikler hazırlayın.

İzleyenleriniz İle İletişim Kurun

Bir diğer yol ise izleyicileriniz ile olan iletişiminizdir. Bu durum abone ve izlenme devamlılığı açısından oldukça önemlidir. İsterseniz youTube’un çıkarmış olduğu bülten adlı uygulama da iletişim bilgilerinizi bulundurabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm işlemleri istikrarlı bir şekilde yaparsanız mutlaka izlenme sayınız artar. Siz sadece planlı, estetik ve ilgi çekici açıdan ve kanalınızı da sürekli güncel tutarak istediğiniz izlenme sayısına hatta abone sayısına ulaşabilirsiniz.